Odkazy

www.firesport.eu
www.hasicskasoutez.cz

Líbí se vám naše stránky ?

Ano (218 | 96%)
Ne (10 | 4%)
Liberec - 24÷26.8.2018 - Mistrovství ČR v požárním sportu HZS a SH ČMS
Na toto Mistrovství se jelo, s tím že je to naposledy a že si ho užijem a neuděláme ostudu. Dali jsme si cíl být v top 10.

Den nultý
Vyrazili jsme o den dříve, abychom se aklimatizovali a v ptáek nemuseli brzo vstávat. Po příjezdu jsme se ubytovali a vyrazili společně na jídlo. Hospoda nebyla na nás připravena, neboť nejen došlo jídlo, ale i pivo, a tak jsme se přemístili jinam. Někdo na bowling, někdo do menzy na pivko, odtud taky pak na bowling, kde se konal match s holkami z SDH Rychnov.

Den první
Ráno začalo zajímavě, když Mates zjistil, že zapoměl doma průkazky. No ale vyřešil to bravůrně a kartičky máme lepší jak originál ;-) Jen na prezenci byli ještě teplé. V 10 se konala porada vedoucích družstev, hned v 11 prezence, od 14:30 byl trenink na stovky a od 16ti jsme měli mít seznamení se strojem, ale pršelo, tak jsme se na to vybodli a radějí dívali na výkonu borců v disciplíně věž. Tam běžel v kategorii starších dorostenců naš člen, Jirka Volejník a získal titul mistra ČR ve své kategorii.

Den druhý
Hned brzo ráno začínala disciplína 100m překážek, která vůbec nebyla podle našich představ, některým se nezavedlo jak mělo a bylo z toho 15. místo viz http://www.mrps2018.cz/100m-muzi/ Odpoledne přišla řadu štafeta 4x100m a první vlaštovka v podobě 10. místa s časem 63,17, což taky nebylo dle představ, ale lépe to asi nešlo. Večer jsme u piva rozebírali dojmy a taktiku na další den, a trenír Míša povídá: "Dneska jsem tipnul že budete desátý, a zítr budete nejhůř třetí" Většina nevěřícně koukala a šlo se pařit, bohužel v Lidových sadech, kde se akce konala se rozdávalo pivo zdarma, takže tu frontu si dovedete představit, tak jsme se sebrali a šli na pivko do menzy. Poté se část přemístila na diskotéku a v ranních hodinách se šlo spát.

Den třetí
Opět brzo ráno přesun na sportoviště, někteří bylo po večeru zle, ale i tak jim nic jiného nezbývalo. Stan jsme měli hned u vchodu, tak jsme aspoň nemuseli daleko chodit. Ale začali hned problémy s materiálem. Nejdříve naše savice neprošla skrz závit, který je delší než 35mm, poté nová hadice B, která měla starou koncovku, která byla vyštíplá a měla drážku 39mm místo požadovaných 35mm. Náhradní hadice byla jen tak tak, savici jsme si museli půjčit od holek z Hlinska. Poté jsme šli do přípravy a tam nám měřili i šířku pásků, což jsme nechápali, když nás něchtěli pustit o 1mm. No a šlo se na start, Hanz se smeknul, Mates nabral, Jirka vzal za stroj, Víťák mezitím nastartoval a roztáhl béčka, Dejw s děličem na místě a Dáda s Pujólem nastříkali za 27.14, což je nic moc a všichni nám gratulovali, neboť to bylo průběžné 1. místo, ale neříkej hop dokud nepřeskočíš, a každému se nedařilo jak mělo, tak nás v druhém kole přeskočil vítězný Mistřín a druhý Bozkov, a ta bedna na nás zůstala!!! Těd si vzpomeňte na den druhý, co říkal Míša!!! Borec na konec! No a celkové 9. místo a k tomu teda třešnička na dortu v podobě 3. místa z královské disciplíny požární útok.

Více na www.mrps2018.cz a videa na www.firetv.cz a fotky na https://annickkaa.rajce.idnes.cz/MCR_v_pozarnim_sportu_Liberec_24.-26.8.2018/

No a by nebylo vše růžové, tak se nám rozbilo ložisko u auta a museli jsme dodavku nechat v Liberci a dát i druhý den odtáhnout a my museli jet náhradní dopravou za čež dík Iloně a Ivošoj, kteří nás hodili každý na půl cesty.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one